۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

چه کار کنیم که حس ارزشمندیمون بیشتر بشه؟ شماره ۴

۲ دی ۱۳۹۵

چه کار کنیم که حس ارزشمندیمون بیشتر بشه؟ شماره ۴

/
نوشته شده توسط

مورد چهارم برای افزایش عزت نفس، توجه به احساسات خود و پذیرش دادن به اونهاست.

گاهی ممکن است شاد باشیم، گاهی غمگین.

مهم است که هر احساسی که در وجودمان سربر می آورد را با احترام بپذیریم. ما موجودات ارزشمندی هستیم . به همین خاطر باید برای عواطفمان هم مثل دیگر ابعاد وجودمان ارزش قائل شویم.

در واقع وقتی به شرایط روحی و عاطفی خود دقت و توجه داریم، سعی در سرکوب احساسات خود نمی کنیم، بلکه به آنها پذیرش می دهیم. با پذیرفتن احساسات مان، واکنش های احساسی منفی که در درونمان ایجاد می شوند، سریعتربه تعادل میرسند. نکته مهم این است که با این پذیرش به موقع و سرکوب نکردن عواطف، آن احساسات در جایی دیگر به شکل بدتری نمایان نخواهند شد.

با ایجاد این عادت درخودمان، قادرخواهیم بود تا مشکلاتمان را با تعادل بیشتری حل نموده و به بهترین نتایج برسیم.

برزش امروز:

برای یک روز به تمام احساسات خوب یا بدتان توجه کنید .سعی در سرکوب و یا نفی آنها نداشته باشید. زمانی که به احساس تان در لحظه آگاه شدید، به خود بگویید: من این احساس( مثلاً عصبانیت) را دارم و آنرا با احترام می پذیرم.

مطمئن باشید وقتی که به احساسات خود توجه می کنید، راه را برای آرام تر شدن خود در شرایط سخت و افزایش میزان عزت نفستان هموار کرده اید.

در ادامه بخوانید:  هجده قانون زندگی
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 رای, میانگین: 0٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ