۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

ارتباط با خود

۱۵ دی ۱۳۹۷

ارتباط با خود

/
نوشته شده توسط

سلام دوستان
ارتباطات
نکته مهمی در مورد ارتباطات می خواهم بگویم و آ ن این است که مهم ترین ارتباط ما با خودمان است .
و در این ارتباط با خود ، مدام با خود گفتگو داریم و فکر می کنیم و حرف می زنیم .
حالا ببینید در این گفتگوهای با خودتان تا چه اندازه خود سرزنشی دارید ؟
هرگاه خود را برای هر چیزی ( مهم نیست که حق با شماست یا نه ) سرزنش کنید ، احساس و انرژی خود را کم می کنید و بعد رفتارهایی از خود نشان می دهید که اوضاع بیرونی را از آنچه که هست بدتر می کند و همین عادت یعنی گفتگوی سرزنشگرانه که آن را با دیگران نیز استفاده می کنید .
یعنی اگر کسی خود سرزنشی زیادی داشته باشد در رابطه با دیگران و در رابطه با همسرش و فرزندش ، اگر خطایی از آنها ببینید ، عادت به سرزنش کردن اولین عکس العملی است که از او سر می زند و متأسفانه به راحتی با جملات سرزنش آمیز رابطه مخدوش می شود و ترمیم رابطه کار بسیار دشواری است .
پس مراقبه کنید گفتگوی با خودتان را اصلاح کنید .یعنی خود سرزنشی نکنید و اگر این کا ر را کردید به خود بگویید: اوه ، من داشتم این کار را می کردم (نه) حالا مراقبم دیگر ادامه ندهم.
من می دانم اگر با خود مهربان باشم دستاوردهای بیشتری خواهم داشت و بهتر تغییر می کنم . پس از این لحظه سرزنش را ادامه نمی دهم و مراقب گفتگوهای درونی ام هستم .
نکته دیگر ؛ در ارتباطات با بیرون و درون ؛ اگر آنها شما را ناراحت کردند و شما خواستید پاسخ بدهید ، بهتر است به خودتان بگویید : اوه ، من خیلی ناراحتم . بهتر است ابتدا کمی مکث کنم ، چند ثانیه ای نفس عمیق بکشم و خودم را آرام کنم و بعد عکس العمل بدهم .
کسی که می داند چطور خود نظاره گری کند ، می تواند خود مدیریتی هم انجام دهد و چنین فردی از رفتار و گفتارش پشیمان نمی شود و خیلی خوشحال است .
امیدوارم بتوانید این تکنیک های ساده را به کار ببرید و به تدریج تبدیل به یک شخصیت سالم بشوید و روابط سالمی داشته باشید .
موفق باشید .

در ادامه بخوانید:  علت سرد شدن رابطه بعد از ازدواج چیست؟
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 رای, میانگین: 0٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ