۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

ویژگی های افراد با عزت نفس بالا

۱۰ دی ۱۳۹۷

ویژگی های افراد با عزت نفس بالا

/
نوشته شده توسط

می خواهم موضوع مهمی را برایتان مطرح کنم در رابطه با ویژگی های افراد با عزت نفس بالا .

اولین ویژگی این افراد این است که توقع این افراد از دیگران کم است . یعنی با باید و نباید  وارد ارتباطات خود با دیگران نمی شوند . پذیرش بالایی دارند و می دانند افراد با یکدیگر بسیار متفاوتند .

پس نمی خواهند با باید و نباید های خود ، خود را نسبت به دیگران عصبی و ناراحت کنند .

پس فردی که حس ارزشمندی بالا دارد ، توقعاتش کم است ، باید و نبایدهایش کم است . و در ارتباط با دیگران نصیحت گر نیست و می تواند بپذیرد که آنها همیشه مثل او فکر نمی کنند و سلیقه او را ندارند و با او متفاوتند و این اشکالی ندارد .

ویژگی دیگر این است که افراد با حس ارزشمندی بالا قدرت تحسین و تأیید دیگران را دارند . بدین ترتیب که اگر نکته مثبتی را در دیگران ببینند ، قادرند به زبان بیاورند و بگویند این ویژگی در تو بسیار خوب است و چقدر زیبا و دوست داشتنی است و چقدر مرا تحت تأثیر قرار داد.

بیان نکات مثبت به معنی اینست که من در خود ارزشمندی می بینم و قادرم این ارزشمندی را در دیگران نیز مشاهده کنم .سعی کنید این نکات را تمرین کنید .

لزومی ندارد که اعتقاد داشته باشید تا عمل کنید . ابتدا عمل کنید و بعد می بینید این رفتارها در شما نیز اثرگذار است و سپس اعتقاد پیدا می کنید .

در ادامه بخوانید:  قدرت نوشتن - انگیزه چطور شکل میگیرد؟
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 رای, میانگین: 0٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ