۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

مرد و طلا

۲ دی ۱۳۹۵

مرد و طلا

/
نوشته شده توسط

مردی خسیس تمام دارایی اش را فروخت و طلا خرید.او طلاها را در گودالی در حیاط خانهاش پنهان کرد.او هر روز به طلاها سر میزد و آنها را زیر و رو میکرد.تکرار هر روزه این کار یکی از همسایگانش را مشکوک کرد.همسایه، یک روز مخفیانه به گودال رفت و طلاها را برداشت.

روز بعد مرد خسیس به گودال سر زد اما طلاهایش را نیافت.او شروع به شیون و زاری کرد و مدام به سر و صورتش میزد.رهگذری او را دید و پرسید: چه اتفاقی افتاده است؟مرد حکایت طلاها را بازگو کرد. رهگذر گفت:این که ناراحتی ندارد. سنگی در گودال بگذار و فکر کن که شمش طلاست،تو که از آن استفاده نمیکنی، سنگ و طلا چه فرقی برایت دارد؟ارزش هر چیزی در داشتن آن نیست بلکه در استفاده از آن است.آنچه امروز دارید را همیشگی و مسلم نپندارید. از داشته هایتان همین امروز و همین لحظه لذت و بهره ببرید و به بهترین شکل از آنها استفاده کنید.

داشته ها مثل انرژی می توانند در جریان باشند و این جریان سیّال زندگی است که به ما امید حرکت و تلاش در همگام دشواری ها می دهد.

در ادامه بخوانید:  داستان روبه رو شدن با مشکلات
1 vote, average: 3٫00 out of 51 vote, average: 3٫00 out of 51 vote, average: 3٫00 out of 51 vote, average: 3٫00 out of 51 vote, average: 3٫00 out of 5 (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ