اتفاقات !اتفاقات هستند .بد آنها از کجا می آید ؟معمولا ما چه چیزی را بد می دانیم ؟ بد برداشتی است که ذهن ما به آن موقعیت نسبت می دهدو در واقع اتفاق ،واقعیتی است که پیش آمده است . اما بد بودن صفتی است که ذهن ما به آن موقعیت نسبت داده است. بد چیزی است که ما نسبت می دهیم .آدمها چگونه به یک واقعیت می گویند بد؟بر حسب اثراتی که آن اتفاق در آن لحظه در زندگیشان به جای گذاشته است .یعنی بر اساس اینکه در آن لحظه چه اثری روی شما گذاشته اتفاق بد تلقی می شود .

۲ واژه ایی که نسبت به آن خیلی باید حساس باشیم:راحتی ،لذت و خوشی .یچ اشکالی ندارد که ما آنها را بطلیم .

به گفته ی رابیز انسان به سمت لذت می رود و از رنج فرار می کند طبیعت انسان این است و دوست دارد در راحتی قرار بگیرد و از سختی فرار می کند اما اگر این دو هدف زندگی باشند با خلاف این دو ثانیه ایی نمی توانید زندگی کنید . در آن موقعیت از چیزی که به وجود آمده استفاده کنید .وقتی می گوییم اتفاق بد یعنی رویدادی که من را در این لحظه ناراحت کرده است؟چرا؟در جستجوی پاسخی که کاری کنیم که نباشد، دیگر اتفاق بد پیش نیاید..یاد می گیریم که ذهن با انعطاف به واقعیت ها نگاه کند نگاه مطلق گرایانه و %۱۰۰ را آرام آرام کنار بگذارید.ما عادت کردیم به اینکه هر چیزی جای مخصوص به خود را دارد طبقه بندی مطلق کنیم که هیچ مطلقی وجود ندارد.

چرا اتفاقات بد ؟برای چه کسی بد است ؟مثال :”مریض شدن برای من بد است و اذیتم میکند .برای همسرم هم بد است زیرا ممکن است خرج روی دستش بگذارد .برای فرزندم بد است زیرا به کارهایش رسیدگی نمی شود.اما برای دکتر معالج ،برای بیمارستانی که در آن بستری هسستم ،پرستاری که در آنجا کار می کند و تجهیزات پزشکی که در بیمارستان به کار رفته خیلی هم خوب باشد .من وامثال مرا دوست داشته باشند چون ما مریض میشویم و باعث پیشرفت آنها می شویم .می بینید رویدادها بسته به اینکه شما از چه زاویه ایی نگاه می کنید معنا پیدا می کنند نمی توانید به طور مطلق بگویید خوب است یا بد .

واقعا از چه زاویه ایی برای رسیدن به چه نتیجه ایی!!

شرکت در دوره چرا اتفاقات بد برای آدم های خوب می افتد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *