۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

چه کار کنیم که حس ارزشمندیمون بیشتر بشه؟ شماره ۱

۲ دی ۱۳۹۵

چه کار کنیم که حس ارزشمندیمون بیشتر بشه؟ شماره ۱

/
نوشته شده توسط

اولین مورد میتونه خونه تکانی ذهنی باشه. تا ذهنمون از رویدادهایی که آزارمان می دهند و ما بابت آنها خودمون رو سرزنش می کنیم سبک بشه. اگر خطاها و اشتباهات گذشته روی دوش مون سنگینی می کنند، مهمه که بپذیریم آن خطاها تجربیات و بخشی از زندگی مون بوده اند. با میزان آگاهی که در گذشته داشتیم، اون رفتار یا عملکرد دور از ذهن نبوده و نمی تونیم خودمون رو به خاطر ناآگاهی های گذشته شماتت کنیم. اما الان می تونیم با تغییر و رشد آگاهیمان در جهت بهتر و مثبت تر شدن، بیشتر و بهتر بر روند زندگی مان اثر بگذاریم. ما با رها کردن باورهای محدود کننده قبلی مون می تونیم روی حس ارزشمندیمون اثر بگذاریم. مثلا اگر این باور محدود کننده را داریم که: من آنقدرها که باید خوب نیستم.

در واقع با گفتن این جمله داریم خودمون رو تحقیر و سرزنش می کنیم. پس بهتره به جای این جمله، به خودمون بگیم: من در راستای بهتر شدن حرکت می کنم و هر روز یک قدم در جهت بهتر شدن و بهتر زندگی کردن بر می دارم.

 

برزش* امروز: هرلحظه که با خودتان صحبت می کنید، نسبت به مکالمه درونی تان هوشیار باشید. ببینید که آیا جملاتتان نسبت به خودتان احترام آمیزند؟ اگر پاسختان منفی است، تا ٢۴۴ ساعت برزش کنید و هوشیارانه با خودتان با احترام صحبت کنید. نتیجه را بعد از انجام کار ثبت کنید و اگر توانستید به طور موثر این برزش را انجام دهید، خود را بابت آن نیز تشویق کنید.

* برزش (برزیدن) : مواظبت و مداومت در انجام کاری.

در ادامه بخوانید:  تمرکز و رسیدن به خواسته ها
1 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 51 vote, average: 5٫00 out of 5 (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ