۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

چگونه می توانیم افسردگی را از ناراحتی های گذرا تشخیص دهیم؟

۲ دی ۱۳۹۵

چگونه می توانیم افسردگی را از ناراحتی های گذرا تشخیص دهیم؟

/
نوشته شده توسط

در حالی که همه انسان ها گاه گاهی احساس غمگینی و ناراحتی را تجربه می کنند، اما این احساسات گذرا و کوتاه مدت اند. در مقابل، کسی که دچار افسردگی است غم و استیصال شدیدی را تجربه می کند که این احساس ممکن است برای دو هفته یا بیشتر در او باقی بماند. افراد افسرده معمولا احساس ناامیدی و درماندگی دارند و خود را بابت این احساسات شماتت نیز می کنند. افسردگی در فعالیت های روزانه این افراد اختلال ایجاد می کند – برای مثال اجازه نمی دهد روی فعالیت های کاری شان تمرکز کنند، و حتی در عادت های غذایی و خواب آنها اخلال ایجاد می کند. از دیگر علائم ممکن افسردگی می توان درد های مزمن را نام برد، مانند سردرد و دل دردهای مکرر. برخی از افراد دچار افسردگی ممکن است برای مدت های طولانی احساس خشم و بی قراری را تجربه کنند.

افرادی که مبتلا به افسردگی هستند ممکن است به راحتی آشفته و خسته شوند و دست از انجام فعالیت های عادی روزانه شان هم بکشند. آنها ممکن است از خانواده یا دوستان شان دور شوند و در حالت های شدیدتر، ممکن است درگیر افکار مربوط به خودکشی و مرگ نیز بشوند.

در ادامه بخوانید:  عادتها یمان را از نو بسازیم
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 رای, میانگین: 0٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ