نوعدوره آنلاین
ثبت نام شده6
(1 امتیاز)
قیمت 260000 تومان
همین حالا بخریدرزرو
درمان ترس, درمان فوبیا, چگونه نترسیم

در این دوره می‌آموزیم:

ترس چیست و چرا می ترسیم؟

آیا از پیری، تنهایی یا از دست دادن عزیزانتان می ترسید؟

ترس چه زمانی مفید است؟

آیا می دانید ترس یا هیجانات منفی ماندگار چه تاثیراتی بر بدن مان دارد؟

آیا می دانید جامعه چگونه در ما ترس ایجاد می کند؟

هوش هیجانی چگونه به ما کمک می کند تا ترسمان را مالک شویم؟

در این دوره از رویکرد عقلانی-هیجانی-رفتاری آلبرت الیس استفاده می شود و ما متوجه می شویم که اگر باورهایمان تغییر کند، گفتگوهای درونی ما عوض شده و به تبع آن ما دچار هیجانات متفاوتی خواهیم شد. هر یک از ترس های ما ریشه ی وجودی دارند و اگر گفتگوهای درونی ما درباره وقایع اطرافمان تغییر کند، ترس ما نیز کاهش می یابد.طبق رویکرد اریک برن این خومان هستیم که از طریق گفتگوهای والدانه کودک درونمان را می ترسانیم و پس از رشد بالغ درون، ترس های ما کاهش یافته و به تعادل می رسد.

هر چه ما با هیجانات خود رابطه بیشتری برقرار کنیم، به آن ها توجه کنیم و بهتر آن ها را بشناسیم، هیجانات منفی در ما کاهش می یابد و ما مالکشان شده و می توانیم از آن ها در جهت مفیدی استفاده کنیم. این در حالی است که اکثر افراد زمانی که از رویدادی ناراحت یا مضطرب می شوند سعی می کنند با مشغول کردن خود به فعالیت های دیگر آن را فراموش کنند مثلا خرید می کنند، وارد شبکات اجتماعی می شوند یا شروع به صحبت کردن با دوستان خود می کنند اما این فعالیت ها راه حلی اساسی برای رهایی از ترس ها و هیجانات ما نیست پس بهتر است با ترس های خود رو به رو شده، آن ها را بشناسیم تا بتوانیم از آن ها برای رشد شخصیتمان استفاده کنیم.

در این دوره که شامل دو ترم متوالی می باشد (مجموعا ۳۵ جلسه)، هدف از بین بردن ترس ها نیست بلکه هدف ارائه راهکارهایی است که بتوانیم با وجود ترس هایمان زندگی رو به تکاملی داشته باشیم.

این ترم حدودا شامل ۲۹۰ دقیقه آموزش تصویریست.

 

ثبت نام در ترم اول دوره رهایی از ترس

دوره های آنلاین ویدیو یا صوت های از پیش ضبط شده هستند و پس از ثبت نام در این دوره ها کل جلسات برای حساب کاربری شما باز می شود و شما می توانید هر زمان که دسترسی به اینترنت داشتید بدون محدودیت زمانی از جلسات این دوره استفاده کنید.

نحوه ثبت نام

پس از انتخاب دوره مورد نظر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کرده و پرداخت را انجام دهید، برای انجام پرداخت شما نیاز به یک کارت بانکی با رمز دوم اینترنتی خواهید داشت. پس از تکمیل فرایند پرداخت و دریافت ایمیل تایید مجددا وارد صفحه دوره شوید. این بار به جای “ثبت نام” واژه “شروع این دوره” نمایش داده می شود. با انتخاب این گزینه دوره می توانید از دوره استفاده کنید.

بخش 1ارزیابی هوش هیجانی
بخش 2مدیریت هیجانات منفی
فصل 2
فصل 3
بخش 3قانون ناپایداری
بخش 4حالات نفسانی انسان
فصل 5
فصل 6
بخش 5مدیریت ترس
بخش 6رویکرد اریک برن
بخش 7گفتگوهای درونی هوشیارانه
بخش 8پذیرش ترس ها
فصل 10
فصل 11
بخش 9علت ترس چیست؟
فصل 12
فصل 13
بخش 10نکات مهم
فصل 14
فصل 15
بخش 11پذیرش واقعیت های زندگی خود
بخش 12کمبود اطلاعات یکی از عوامل ترس است.
فصل 17
فصل 18
بخش 13اعتماد به نفس در مقابل ترس
بخش 15
بخش 16سرکوب ترس
بخش 17در مواجهه با هیجانات شدید چه باید کرد؟
بخش 18چرا از شکست می ترسیم؟
فصل 24
فصل 25
بخش 19چرا از بعضی حیوانات می ترسیم؟
بخش 20آیا ترس از ابراز وجود دارید؟
بخش 21چرا از مرگ می ترسیم؟