۸۸۸۴۰۰۵۶-۷
info@vidafallah.com

کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی

۲ دی ۱۳۹۵

کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی

/
نوشته شده توسط

رنگ آمیزی شاید به خودی خود هنردرمانی محسوب نشود اما اثرات قابل توجهی بر سلامت ذهنی می گذارد . تحقیقات وسیعی در جهت شناخت اثرات درمانی رنگ آمیزی انجام شده است و یکی از این تحقیقات در سال ۲۰۰۵ نشان داد که با رنگ آمیزی ماندالاها، سطوح اضطراب افراد کاهش قابل توجهی پیدا می کند . درست مثل مدیتیشن، رنگ آمیزی هم باعث می شود که جریان تفکرات ناهوشیار در مغز متوقف شود و تمرکز ما به لحظه حال معطوف بماند . این روش به ویژه برای افرادی مفید است که با اشکال دیگر هنر رابطه زیادی برقرار نمی کنند .
رنگ آمیزی فعالیّتی است که عموما آن را مختص کودکان می دانیم . با بالا رفتن سن، ما هرچه بیشتر فعالیّت های پرذوق و آهسته ای مثل رنگ‌آمیزی و نقاشی را کنار می گذاریم و به سراغ فعالیّت های جدی تر و پرسرعت تر می رویم . آنچه نمی دانیم این است که رنگ آمیزی‌ ( و به طور کلی فعالیّت های هنری ) صرفاً برای سرگرم ساختن ما نیست، بلکه برای پرورش ذهن و سلامت روان ما در بزرگسالی هم بسیار مفید است، و از مهم ترین فایده های آن خاصیت تنش‌زدایی اش است .

***

متنی که خواندید بخشی از مقدمه کتاب رهایی از تنش با رنگ آمیزی بود به قلم ویدا فلاح و تهیه و تنظیم مارال شیخ زاده.

جهت تهیه کتاب با ٧-٨٨٨۴٠٠۵۶ تماس حاصل فرمایید.

در ادامه بخوانید:  راهکارهای موفقیت
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 رای, میانگین: 0٫00 از 5)
برای امتیاز دهی ابتدا وارد شوید
Loading...Loading...

ارسال پاسخ